Son Yazılar

444 90 41

info@fizomer.com

Demokrasi Bulvarı

Yahya Kaptan, İZMİT

Boyun ve Sırt Ağrısı İçin Basit Çözümler

Boyun ve Sırt Ağrısı İçin Basit Çözümler

Boyun ve sırt ağrısı mı yaşıyorsunuz? Boyun hareketleriniz kısıtlı ve ağrılı mı? Omzunuzu çevirince sırtınızdan çıtır çıtır sesler mi geliyor? Stresli ve masa başı bir işiniz mi var?

Günümüzde en sık karşılaşılan ağrıların altında yanlış postür, yani duruş bozuklukları yatmaktadır.  Özellikle masa başında çalışanlarda ve bilgisayar kullananlarda vücut ağrılarına sıkça rastlanılır. Eğer sizde bu ağrılardan şikayetçiyseniz, önerilerimize göz gezdirebilirsiniz.

                                                                     boyun ve sırt ağrısı

 

  • Uzun süre araç kullanacaksanız, sık sık molalar verin. Belinizi ve sırtınızı yeteri kadar dinlendirerek, istenmeyen ağrılardan kurtulabilirsiniz.
  • Ortopedik bir yatak ve yastık kullanın. Yatak odanıza yapacağınız ufak bir yatırım ile önünüzdeki yıllarınızı kurtarmanız mümkün.
  • Eğer masa başında iş yapıyorsanız ortopedik bir koltukta, omurganızı en doğal biçimde tutarak, mümkünse belden yastık ile destekli bir şekilde çalışın ve çalışma süresince yarım saatte bir bilgisayar başından kalkıp dinlenin.   

  • Dinlenmenize önem verin ve spordan kopmayın. Spor yapmak vücudunuzun kas oranını arttırarak duruş bozukluklarını düzeltmenizi sağlar. Düzenli bir biçimde yürüyüş yapmayı ve boyun egzersizlerini hayatınızın bir parçası haline getirin.
  • Ağrılarınızla barışık olun. Hayattan kopup stres yapmayın. Çünkü ne kadar stres, o kadar ağrı demek oluyor.

 

 

Yorum Yapılmamış

Yorum Yap