Son Yazılar

444 90 41

info@fizomer.com

Demokrasi Bulvarı

Yahya Kaptan, İZMİT

Ozon Sauna İle Vücudunuzu Yenileyin

Ozon Sauna İle Vücudunuzu Yenileyin

Ozon sauna terapisi özel olarak tasarlanmış içi sıcak ozon buharıyla dolu bir kabinin içinde gerçekleştirilir. Ozon sauna terapisi uygulanacak kişi bu kabinin içine yatar ve sadece baş bölgesi kabinin dışında olacak şekilde uygulamaya geçilir.

Ozon sauna terapisinde vücuda deri yoluyla oksijen verilerek başta metabolizma olmak üzere vücudun bütün sistemlerinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Fizomer’de yaptırabileceğiniz ozon saunanın tüm yararlarını içeriğimizden ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

 

OZON SAUNA TERAPİSİNİN VÜCUDA ETKİLERİ

Detoks Etkisi

İnsan vücudu içinde birçok kimyasal reaksiyonlar gelişir ve bazı toksin çeşitleri vücutta zararlı maddelerin oluşmasına sebep olur. Vücuttan atılması zor olan zararlı maddeler ozon saunada ısı ve nem yardımıyla hızlıca vücuttan uzaklaştırılır.

 

Hızlanan Dolaşım

Fizomer’de yapılan ozon tedavisinde ısı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Kan dolaşımının artması tansiyonu düzenleyerek  ve oksijeni arttırarak atıkların vücuttan atılmasını sağlar.

 

Kalori Yakma

Ozon oksijen gazlarının beden ısısını arttırması , dolaşımı hızlandırması vücutta kalori yakılmasına yol açar. Yakılan kalori tedavi olan kişinin yaşına ve kilosuna göre değişmektedir.Fizomer’de bir seans ozon sauna ile  250-500 kalori yakmanız mümkün.

 

Selülitlere Veda

Deri altındaki dokuların oksijeninin ve dolaşımın az olması vücutta selülit oluşumuna neden olur. Ozon sauna vücut dolaşımını arttırıp, hücreleri yenileyerek selülitleri azaltarak yenilerinin oluşmasını engelliyor.

 

Artık Stres Yok

Uygulanan tedavi solunum, dolaşım ve kalp damar sistemi çalışmasını hızlandırır. Fizomer, ozon sauna yöntemiyle ve aktif olan iç salgı sistemlerinin etkisiyle strese neden olan hormonal mekanizmaları düzene sokar. Stres nedeniyle kasılan kasların gevşemesini sağlar.

 

Hücreleri yeniler

Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler. Yeni hücreler gelişir. Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Hormonları Harekete Geçirir

Ozon sauna ile düzensiz olan ve zayıf çalışan hormonlar normal düzeylere gelirken insan bedeninin aşırılığa izin vermeyen kontrol sistemi sayesinde zararlı sonuçlar gelişmez.

 

Ağrıları Azaltır

Vücutta ağrıya neden olan bazı zararlı toksinler ve ödemler ozon sauna ve ısı ile dışarı atılır. Dışarıya atılan zararlı maddeler vücuttaki ağrı hissini azaltır.

 

Vücuttaki Mikropları Temizler

İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur. Fakat bir çok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalar öldürülüp etkisiz hale getirilir. Bu sayede temiz, sağlıklı bir cilde sahip olunur.

 

Kansere Karşı Korur

Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin dokularda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna yetersiz olan oksijeni arttırarak, vücudu kansere karşı korur.

 

Ruh Sağlığına Fayda Sağlar

Ozon ve oksijenin salgı sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine yararları nedeniyle uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin giderilmesinde yararlıdır.

 

Rahatlatır

Arttırdığı kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan maddelerin vücuttan hızlıca uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede Fizomer’de gerçekleştirdiğiniz ozon sauna seansı sonrası kısa bir dinlenme ile çok rahatlamış bir şekilde güne devam edebilirsiniz.

ozon sauna

Yorum Yapılmamış

Yorum Yap