Son Yazılar

444 90 41

info@fizomer.com

Demokrasi Bulvarı

Yahya Kaptan, İZMİT

Medikal Masaj ile Ağrılarınıza Son Verin

Medikal Masaj ile Ağrılarınıza Son Verin

Mesleki olarak ağır şartlarda çalışan, stres altında olan kişilerin kaslarında hasar oluşabilir. Bu durumlarda egzersizler dışında doktor tavsiyesiyle yapılacak olan medikal masaj da hasarın giderilmesine büyük fayda sağlıyor.

 

MESLEKİ VE STRES KAYNAKLI


Mesleki veya stres kaynaklı olarak vücudunuz yorgun düşmüş olabilir ya da hasar görmüş olabilir. Eğer ki uzun süre ayakta kalıyorsanız, masa başında çalışıyorsanız bel ve boyun ağrısı yaşamamanız imkansız denilebilir. Günümüzde çoğu insanın en çok sıkıntı çektiği konular boyun ve bel fıtıkları, boyun düzleşmesi gibi rahatsızlıklar oluyor. Doktorlarda bu konuda düzenli yapılan egzersizlerin öneminden bahsediyor.

 

medikal masaj

 

DÜZENLİ UYGULANMASI GEREKİR

Egzersizlerin bu gibi rahatsızlarda tedaviye etkisi elbette büyüktür, ancak buna ek olarak medikal masaj da hastayı rahatlatıcı, yaşam kalitesini artırma ve vücuda kabiliyet kazandırma konusunda fayda sağlayabiliyor. Medikal masaj ile kaslarda oluşan ağrılar en aza indirilebilir. Doktor tavsiyesiyle tedavi olarak uygulanabilen medikal masaj, düzenli uygulanması halinde ise hasarlı veya yorgun olan kasın eski haline gelmesini sağlıyor.

 

HERKESE UYGULANAMIYOR


Psikolojik olarak da oldukça pozitif etkileri olan medikal masaj size daha kaliteli bir yaşamı geri getiriyor. Ağır şartlar ve stres altında çalışan insanlar bu tedavi sayesinde fiziki olarak olduğu gibi psikolojik olarak da olumlu etkilerini kısa sürede görüyor. Medikal masaj; kaslardaki zedelenmelerde, kırık-çıkıklarda, açık yara, damar hastalıkları, kanser gibi rahatsızlıkları olanlar ile hamilelerde uygulanmaz.

 

fizomer

Medikal Masajın Yararları;

  • Kan dolaşımını düzenler: Kanda bulunan beyaz hücreleri artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, kan dolaşımı düzenlenir.
  • Cilde de faydalı: Kılcal damarlarda genişleme yaparak dokulara daha fazla kan gitmesini sağlar. Cildin daha yumuşak olmasına etki eder.
  • Kas yapısını güçlendirir: Düzenli masaj kaslarda oluşan ağrılar azaltır. Kemiklere de faydalıdır. Kireçlenme, spazm ve kramp tedavilerinde de uygulanabiliyor.
  • Yaşam kalitesini artırır: Yorulmuş veya hasar gören kasların tedavisiyle hem ağrı ve yorgunluk azalacak. Bununla birlikte yaşam kalitesi de artmış olacak.
  • Mekanik ve refleks etkileri artırıyor: Hareketsiz kalınmasıyla kaslarda oluşan tembellik masaj sonrasında azalıp, refleksler normale dönüyor.
  • İç organlara da faydalı: Sinir sistemi ve kan dolaşımını artıran medikal masaj iç organlara da etki eder. Karındaki şişlikler azalır, sindirimi kolaylaştırır, kalın bağırsakta hareketliliği artırır, akciğerlerdeki mukusun çözülmesine yardımcı olur.
Yorum Yapılmamış

Yorum Yap