Son Yazılar

444 90 41

info@fizomer.com

Demokrasi Bulvarı

Yahya Kaptan, İZMİT

 

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi yöntemi özel teknikler içeren ve tamamen elle uygulanan bir tedavi yöntemi. Kemiksel deformiteleri düzeltmeyi amaçlayan ve egzersizle birleştirildiğinde etkisi yüksek bir tedavi konseptidir.

MANUEL TEDAVİ:
TERAPİST VE HASTA İÇİN ÖNEMİ
DAHA GUVENLİ TEDAVİ
DAHA ETKİLİ TEDAVİ
TEDAVİNİN SÜRESİNİ AZALTMA
MANUEL TEDAVİ

A:Hem teşhis hem de tedavi tekniklerini içerir.
B:Özellikle kas iskelet sistemine ait yaralanmaların ve fonksiyonel bozuklukların tedavisinde kullanılır.
C:Refleks tedavi olarak da tanımlanır.
D:Eklem yapılarının mobilizasyonu ile oluşturulan refleks reaksiyonlar eklemdeki ağrılı durumlar ve fonksiyon bozukluklarında etkili olur.

FİBROMİYALJİ–KRONİKAĞRISENDROMU

Boyun ve sırt başta olmak üzere yaygın vücut ağrısı, sabahları yorgunluk, uyku bozuklukları, mide ve barsak düzensizlikleri, kas romatizması olarak da bilinen fibromiyalji mükemmeliyetçi ve melankolik kişilerde daha sık görülmektedir. Tedavisinde birçok yöntem olmakla birlikte kesin çözüm için çoğu zaman psikososyal destek de gerekir.
UYGULAMA ALANLARI

BEL RAHATSIZLIKLARI: Bel fıtığı – bel fıtığı – kas ağrıları – kanal daralması.

OMUZ RAHATSIZLIKLARI: Donuk omuz-omuz kısıtlıkları-brakial plexus yaralanması-impingement sendromu.

DİZ PROBLEMLERİNDE: Diz ağrılarında-menüsküs yaralanmalarında –bağ yaralanmalarında-diz limitasyonlarında – diz kireçlenmelerinde. AYAK- AYAK BİLEĞİ PROBLEMLERİNDE

BOYUN RAHATSIZLIKLARINDA: Boyun ağrılarında – boyun fıtıklarında – boyun düzleşmelerinde.

DİRSEK PROBLEMLERİNDE: Dirsek limitasyonları – lateral epikondilit (Tenisçi dirseği)-medial epikondilit-dirsek ağrılarında. FİBROMYALJİ –MYOFACİAL AGRI SENDROMUNDA

EL- EL BİLEĞİ PROBLEMLERİNDE: Tendon yaralanmalarında-sinir yaralanmalarında-dupuytren kontrakturu – deqvervain tenosinoviti – karpal tünel sendromu.